Na rowerze przez Kanadę.

Filmy przedstawiają rowerową wyprawę przez drugie pod względem wielkości powierzchni państwo na świecie - Kanadę. Wyprawa trwała 162 dni. Przejechany dystans to 6 187 km.

Część pierwsza obejmuje okres prawie dwóch miesięcy czasu i dystans ponad 2600 km od Toronto w prowincji Ontario do Winnipeg w Manitobie. Zobaczycie między innymi największy wodospad świata - Niagara, dowiecie się kim są Mennonici oraz jak wyglądają odporne na niedźwiedzie pojemniki na śmieci.


Część druga zawiera trasę od Winnipeg w prowincji Manitoba do miejsca odległego o ok. 120 km od Calgary - największego miasta prowincji Alberta. Przekonacie się między innymi jak niesamowicie silny jest kanadyjski wiatr na preriach, dowiecie się po co mieszkańcom prerii wtyczki z przewodami do elektrycznej instalacji domowej, które wystają spod masek silników samochodowych oraz zobaczycie skalne grzyby.


Część trzecia zabierze nas z okolic Calgary w prowincji Alberta do Kamloops leżącego na terenie ostatniej odwiedzanej przez nas prowincji - Kolumbii Brytyjskiej. Zobaczycie wspaniałe górskie panoramy oraz dowiecie się m.in. jakie święto obchodzą Kanadyjczycy 1 lipca, jak wygląda pożar lasu w wydaniu kanadyjskim oraz co może zdarzyć się z samochodem z automatyczną skrzynią biegów.Ciąg dalszy nastąpi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli post się Tobie podobał, masz jakieś refleksje bądź pytania - zapraszam do komentowania.